विराटनगर महोत्सवमा जुवा अड्डा

 

 

  विराटनगर / विराटनगरमा सञ्चालन भइरहेको ‘रात्रिकालिन विराटनगर महोत्सव’मा जुवा खेलाउने गरेको पाइएको छ । विराटनगर बसपार्क दक्षिण तर्फ लागेको  रात्रिकालिन मेलामा जुवा खेलाउने गरेको पाइएको हो ।

मेला अगाडि बसपार्कमा २४ सै घण्टा प्रहरी युनिट खटिएको हुन्छ । मेलाको सुरक्षामा पनि प्रहरी  परिचालित छ ।  आयोजकले मनोरञ्जनका लागि जुवा खेलाएको बताएको छ ।  महोत्सव सञ्चालनका लागि सेभ नेचर फाण्डेशनले बैशाख १० गतेदेखि ३० गतेसम्म सञ्चालनको अनुमति पाएको थियो ।

मेलामा प्रत्येक दिन जुवा जन्य खेलहरु हुन्छन् ।  जुवा सञ्चालनका लागि आयोजक सदस्यहरु खटिएका छन् ।  प्रहरी कै संरक्षणमा जुवा सञ्चालन भइरहेको स्थानीय बताउँछन् ।

आयोजक संस्थाका अध्यक्ष अनिल थापाले मनोरञ्जनका लागि जुवा खेलाउने गरेको स्वीकार गरे । बैशाख १० गतेबाट सुरु मेला ३० गतेसम्म सञ्चालन हुने बताउँदै उनले जुवा खेल हुने बताए ।

मोरङका प्रहरी उपरीक्षक दीपक पोखरेल जुवा नखेलाउने सर्तमा महोत्सव सञ्चालनको अनुमति दिएको बताउँछन् । महोत्सव भित्रको व्यवस्थापन निजी सुरक्षा गार्ड मार्फत आयोजक आफैले गर्ने बताउँदै उनले विगतमा अनुगमन गर्दा जुवा खेलाए नदेखिएको बताए ।  प्रहरीलाई छलेर जुवा खेलाउने गरेको दाबी गर्दै उनले जुवा जन्य खेलमा प्रतिबन्ध लगाउने बताए ।

शनिबार मेलामा जुवा खेलाएको विषयमा रिपोर्टिङ गर्ने पुगेका स्थानीय सञ्चारकर्मी सोनु दास र  कमलेश्वर यादवमाथि आयोजकले हातपात गरेको थियो । ‘हिजोको घटनापछि जुवा खेलाउने गरको विषय जानकारी आयो,’ उनले भने,‘ जुवा जन्य खेल खेलाउन पाइदैन्, रोक्छौं ।’ सञ्चारकर्मी माथि हातपात भएको घटनाको विषयमा अनुसन्धान  भइरहेको उनले बताए ।

 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp