Search
Close this search box.
"सुई खोई"

सुई नहुँदा खोप कार्यक्रम नै प्रभावित

बिराटनगर/
प्रदेश १ मा कोभिड-१९ विरुद्धको खोपका लागि प्रयोग हुने सिरिन्जको चरम अभाव देखिएको छ । सिरिन्ज अभाव हुँदा कोभिड विरुद्धको खोप कार्यक्रम प्रभावित हुने सम्भावना बढेको छ । प्रदेश स्वास्थ्य आपूर्ति व्यवस्थापन केन्द्र विराटनगरमा मौज्दात सिरिन्ज सकिन लागेको जनाइएको छ । केन्द्रदेखि थप सिरिन्ज नआए कोभिडविरुद्धको खोप कार्यक्रम प्रदेश १ मा प्रभावित हुनसक्ने खतरा बढेको हो ।

२८ मङ्सिरमा प्रदेशका लागि ३ लाख ७७ हजार ८ सय ५० डोज भेरोसेल खोप आएको थियो । सो सङ्ख्यामा आएको खोपका लागि सोही बराबरको सिरिन्ज आवश्यक पर्दछ । तर, केन्द्रदेखि अहिलेसम्म भेरोसेल खोपको लागि सिरिन्ज नआएको प्रदेश स्वास्थ्य आपूर्ति व्यवस्थापन केन्द्र विराटनगरका निमित्त कार्यालय प्रमुख शम्भु साहले जानकारी दिनुभयो । अहिले आपूर्ति केन्द्रमा मौज्दात ६० हजारको सङ्ख्यामा मात्र सिरिन्ज रहेको उनले बताए ।

३ लाख १७ हजार ८ सय ५० खोपका लागि सोही सङ्ख्यामा सिरिन्ज आवश्यक पर्ने निमित्त कार्यालय प्रमुख साहले बतउनुभयो । एक सातामा केन्द्रदेखि सिरिन्ज नआए कोभिड विरुद्धको खोप कार्यक्रम प्रभावित हुने बताइन्छ । मौज्दात सिरिन्ज ३-४ वटा जिल्लामा वितरण गर्दा सकिन्छ । केन्द्रमा सिरिन्ज अभाव भएको कारणले प्रदेशमा नआएको निमित्त कार्यालय प्रमुख साहले बताउनुभयो ।

सिरिन्ज अभाव हुँदा हाल ३ लाख १७ हजार ८ सय ५० डोज भेरोसेल खोप प्रदेश स्वास्थ्य आपूर्ति व्यवस्थापन केन्द्रमा थन्किएको छ । सिरिन्ज अभाव भएको कारणले ठूलो सङ्ख्यामा आएको भेरोसेल खोप समयमै लगाउनबाट प्रदेशका नागरिक बञ्चित भएका छन् । प्रदेशमा आएको खोप मोडर्ना खोपका लागि पर्याप्त सिरिन्ज भए पनि भेरोसेल खोपको लागि सिरिन्ज अभाव देखिएको हो ।

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp