एक क्वीन्टल चाँदीसहति एक ज्वेलर्स पक्राउ

मोरङको वरिाटनगर महानगरपालकिा-११ पचिरामा भारतीय नागरकिले सञ्चालन गरेको पशुपती ज्वेलर्समा सरकारी टोलीले छापा मारेर एक क्वन्टिल चाँदीका गहना बरामद गरेको छ ।

 

तीहारको धन्तेरसमा बक्रिी गर्नका लागि भारतबाट तस्करी गरी २०० कीलो सुनचाँदीका गहना वरिाटनगर भत्रिाएको सूचनापछी प्रहरी, प्रशासन, भन्सार र आन्तरकि राजस्व कार्यालयको संयुक्त टोलीले वीहीबार छापा मारेको थियो । भारतीय नागरकि वश्विजति जानाले सञ्चालन गरेको ज्वेलर्सबाट एक सय किलो मात्रै बरामद भएको मोरङका प्रहरी उपरीक्षक दीपक पोखरेलले जानकारी दिए । बिहीबार दउिँसो पसलबाट बरामद भएको गहना राति अबेर मात्रै जोखेर सकएिको थयिो ।

वरिाटनगर भन्सार कार्यालयका सूचना अधिकारी पर्शुराम दाहालका अनुसार रसायनसहति तौल लिँदा चाँदीका सामग्री तथा गहना ९९.९४६ कलिोग्राम थयिो । सुनका गहना १५३.८ ग्राम रहेको उनले बताए । काँचो चाँदी ७ सय ६० ग्राम पनि फेला परेको थियो । दाहालका अनुसार बरामद भएको सबै मालवस्तु राष्ट्र बैंकले गालेर परिणाम यकनि गर्नेछ ।

 

भारतको पश्चमि बंगालको मजलसिपुर घर भएकाले विराटनगर-११ पचिरा रोडमा पशुपति ज्वेलर्स सञ्चालन गर्दै आएका थएि ।

 

ज्वलेर्समा छापा मारेको सरकारी टोलीले चाँदीबाट बनेका पाउजू, ब्रासलेट, औंठी, दियो, करुवा, लोटा, मूर्ती, टीकादानी, प्लेट, माला, बाला, हातको पञ्जा, कम्मरपेटी, सिक्का, रिङ, लकेटलगायतका सामग्री छन् । सुनको मंगलसूत्र, चन्द्रमा, तलिहरी, टप, नेकलेस पनि छन् ।

 

ज्वेलर्समा छापा हान्दा बलि बीजक फेला नपरेपछि चाँदी तथा सुनका सामग्री र गरगहना बरामद गरएिको मोरङका प्रहरी उपरीक्षक दीपक पोखरेलले बताए । चाँदी तथा सुनबाट बनेका सामग्रीको बिल देखाउन नसकेपछी ज्वेलर्सका सञ्चालक वीश्वनाथ जानालाई पक्राउ गरी अनुसन्धान सुरु गरेको उनले बताए ।

 

भारतीय नागरिक वीश्वनाथ जानाले भारतबाट भन्सार छली गरेर तयारी गहना नेपाल ल्याउँदै ज्वेलर्समा राखेर वीराटनगर, इनरुवा, धरान, इटहरी, विराटचोक, उर्लाबारीलगायत स्थानका पसललाई सप्लाई गर्ने गरेको प्रहरीको दाबी छ ।

 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp