Search
Close this search box.

दमक/
अहिले आर्थीक संकटका कारण देशमा कारोबार न्यून छ । चाडवार्ड नजिकीएपनि सर्वसाधारणको कमाई कम भएका कारण बिगत जस्तो उल्लास छैन । यो पटकको पर्व मनाउने भन्दा पनि टारेर बिद ागर्ने योजनामा अधिकांश सर्वसाधरणको योजना छ । सरकारले पुरा गर्नु पर्ने दायीत्व समयमै पुरा नगरिदिएका कारण आर्थीक संकटको सामना गरिरहनु परेको छ ।

खराब अर्थतन्त्र यो सुरुवात मात्र हो, बिदेशिने क्रम अझै बढ्ने छ ? – YouTube

यो संकट कहिले सम्म रहन्छ ? भनेर उज्यालो खवरले अर्थशास्त्री यज्ञराज गिरीलाई प्रश्न सोधेको छ ।
दमक क्याम्पसका प्रमुख समेत रहनु भएका गिरीले आर्थीक संकट अहिलै नसकिने र यसका सुचकहरु भर्खर मात्रै देखिएका कारणले लामै समय सम्म सामना गर्नु पर्ने उल्लेख गर्नु भयो ।

खराब अर्थतन्त्र यो सुरुवात मात्र हो, बिदेशिने क्रम अझै बढ्ने छ ? – YouTube

‘उदारवादी अर्थतन्त्र सरकारल लिएका कारण हामी विस्वका जहाँ सुकै गएर काम गर्न सक्छौ,यहाँ जहाँ सुकैका सामान आयात भएर बिक्रि वितरण गर्न पाइन्छ । यसमा कसलाई कहाँ के गर्दा फाईदा हुन्छ भन्ने मात्रै हेरिने हुदा नेपालीको फाईदा भन्दा पनि विदेशकी के मा कसरी फाईदा हुन्छ भनेर प्रयोग भइरहेका कारणले गर्दा यहाँ आर्थीक संकट अझै सामना गर्नु पर्ने देखिन्छ ।’ अर्थशास्त्री गिरीले बताउनु भयो ।

उहाँसगको संवादको भिडियो यहाँ हेर्न सकिने छ ।

खराब अर्थतन्त्र यो सुरुवात मात्र हो, बिदेशिने क्रम अझै बढ्ने छ ? – YouTube

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp