Search
Close this search box.
"उज्यालो शिक्षा"

 

दमक/
नेपालका भिर पाखा, लेक बेशी , हिमाल , पहाड, तराई जताततै जमिनहरु बाँझै हुने क्रम बढिरहेको छ । आफ्नो जमिन छोडेर केहि हजार कमाउन परदेशीन बाध्य यूवाहरुलाई छोडेको जमिनबाट हजार मात्रै नभएर लाख कमाउन सकिन्छ भन्ने कुराको सिप सिकाउने अभियन थालेको झापाको कमल स्थित दुर्गादृवि सामुदायिक विकास केन्द्रका अध्यक्ष इस्वर कार्की बताउनु हुन्छ ।

‘हामी यो खण्डहरु भूमिलाई उर्वर बनाउन के गर्नु पर्छ र यो बाट देशको समृद्धि कसरी हुन सक्छ भन्ने तौल तरिका नयाँ पुस्तालाई बुझाउन चाहन्छौ ’ कार्कीले उज्यालो खवरको उज्यालो शिक्षामा कुराकानी गर्दै भन्नु भयो कृषिप्रधान देशमा अधिकांश खेत बारी बाझो , यो भन्दा ठुलो बिडम्बना के हुन सक्ला ?

कार्कीको भिडियो यहाँ राखीएको छ ।

यहि विकास केन्द्रमा प्राध्यापन गराइरहनु भएकी शोभा बस्नेत भन्नु हुन्छ ‘ देशको माटो चिन्न र बुझ्न सक्ने गरिको शिक्षा विकास हुन सकेन । देशमै बसेर उत्पादन गर्नु पर्छ भन्ने भावनामा ह्रास आउने थाल्यो । यसले हामीमा परनिर्भता हरेक दिन बढाइरहेको छ ।देशको यो समस्यालाई हाम्रो तहबाट भएपनि थोरै मद्यत गर्ने अभियानमा छौ ’

बस्नेतले उज्यालो खवरको उज्यालो शिक्षा कार्यक्रममा गरेको कुराकानीको भिडियो यहाँ राखीएको छ ।

 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp