काभ्रेमा टिपरलाइ चाडपर्व अवधभिरभरि सञ्चालन्मा रोक

काभ्रेपलाञ्चोक ।

जल्लिा प्रशासन कार्यालय काभ्रेपलाञ्चोकले आज बीहानदेखी टिपर सञ्चालनमा रोक लगाएको छ । चाडपर्वमा हुने सवारीसाधन दुर्घटनाको ख्याल गर्दै टपिर सञ्चालनमा रोक लगाएको हो ।\

 

कार्यालयले घटस्थापनाकै दनि पाँचखालमा टपिरको ठक्करबाट एकको ज्यान गएपछी बुधबार बसेको सरोकारवालाको बैठकबाट टपिर सञ्चालनमा रोक लगाउने नर्णिय गरेको हो । बैठकले आज बहिान ५ बजेदेखी यही कात्तकि १३ गते राती ९ बजेसम्म टपिर सञ्चालनमा रोक लगाउने नर्णिय गरेको प्रमुख जल्लिा अधकिारी रुद्रादेवी शर्माले जानकारी दइिन् ।

 

जल्लिा समन्वय समतिकिा पदाधकिारी तथा बागमती टपिर व्यवसायी सङ्घ र अन्य यातायात व्यवसायीसमेतको उपस्थतिमिा भएको छलफलमा चाडपर्वको समयमा सवारीसाधनको बाक्लो आवतजावत हुने, ट्राफकि व्यवस्थापन गर्न जटलि हुने भएकाले काभ्रेपलाञ्चोकभत्रि र जल्लिाभत्रिका दुई राजमार्ग अरनकिो र वीपीमा टपिर सञ्चालन गर्न रोक लगाउने नर्णिय भएको हो ।

 

यस्तै बैठकले दुर्घटना बढ्दै गएको जनाउँदै बैठकले टपर तथा सार्वजनकि सवारी साधनका चालकका लागी सचेतना कक्षासमेत सञ्चालन गर्ने नर्णिय गरेको छ । जल्लिा ट्राफकि प्रहरी कार्यालयका अनुसार गत असोज महनिामा २५ सवारीसाधन दुर्घटनामध्ये छ वटा टपिरका कारण भएका थएि । दुर्घटनामा सात जनाको ज्यान गएकामा तीन जनाले टपिरको कारण ज्यान गुमाएका थएि ।

 

दुर्घटना बढेपछी एक वर्षदेखी टपिरलाई दउिँसो ढुवानी गर्न प्रतबिन्ध लगाइएको थयिो । दुई राजमार्ग तथा जल्लिाको दक्षणिी क्षेत्र बनेपा(खोपासी सडक, उत्तरी क्षेत्रको हेलम्बु राजमार्गमा दैनकि करबि दुई हजार नर्मिाण सामग्रीलगायतका मालवाहक सवारी साधन चल्ने गर्दछन् ।

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp