Search
Close this search box.
"छानविन हुँदै"

झापामा पत्रकारका विषयमा उठेका विवादित विषयमा अध्ययन गर्न समिती

दमक/

बिर्तामोड स्थित बि एण्ड सि अस्पतालबाट झापाका पत्रकारले बिना काम ३/ ४ वर्षको तलव लिएको र घर बनाएको विषयमा पत्रकार महासघं प्रदेश १ समितीले अध्ययन गर्ने भएको छ । गत माग २१ गते अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक दुर्गा प्रसाईले नेपाल पत्रकार महासघं झापा शाखाका अध्यक्ष एकराज गिरीले कामै नगरि तलव बुझेको र महासघंको प्रदेश एकको कार्यसमिती सदस्य सुरेन्द्र भण्डारीको घर निर्माण गरिदिएकोबारेमा गिरीले दिएको अभिब्यक्तिका बारेमा महासघंले अध्ययन गर्ने भएको हो । महासघंका पूर्व अध्यक्ष बिक्रम लुईटेलको संयोजकत्वमा ३ सदस्य छानविन समिती बनाइएको महासघं प्रदेश एक का कोषाध्यक्ष बिमल लामिछानेले उज्यालो खवरलाई जानकारी दिनुभयो ।  साथै यो समितीले अस्पतलका कार्यकारी निर्देशक प्रसाईले अव पत्रकारका विरुद्धमा लाग्ने भन्ने आषयको अभिव्यक्ती दिएको र यसले समग्र पत्रकार जगतमानै आँच आएकोले यसबारेमा पनि छानविन गर्ने जनाइएको छ ।

यो समितीले छानविन गरेर तयार पारेको प्रतिवेदन कार्यसमितीमा पेष हुने र पत्रकार दोषी भए आवश्यक कार्वाहिकालागि महासघंको केन्द्रिय समितीलाई सिफारिस गरेर पठाइने र प्रसाईले गलत आरोप लगाएर सार्वजनिक व्यक्तिको मान हानी गरेको पुष्टि भएमा त्यसकालागि पनि सम्बन्धीत निकायलाई कार्वाहिकालागि अनुरोध गर्ने निणर्य भएको पनि कोषाध्यक्ष लामिछानेले जानकारी दिनुभयो ।

प्रसाईले दिएको अभिव्यक्तीको खण्डन गर्दै प्रेस चौतारी नेपाल झापा शाखाले विज्ञप्ती समेत प्रकाशन गरेको थियो । माघ २७ गते चौतारीको विज्ञप्ती प्रकाशन पछि त्यसैको भोलीपल्ट माघ २८ महासघंले बैठक बसी यसबारेमा छानविन समिती गठन गरिएको बताइएको छ । छानविन समितीको संयोजकमा निवर्तमान अध्यक्ष बिक्रम लुईटल , वर्तमान अध्यक्ष लिला बल्लभ घिमिरे र महासचिव बिबेक गौतम रहनु भएको छ ।

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp