Search
Close this search box.
"सहकारी ठगीका विषयमा अनुसन्धान"

सहकारीको रकम हिनामिना गरेको आरोपमा दुई जना कर्मचारी पक्राउ

 

 

विराटनगर  सहकारीको रकम हिनामिना गरेको आरोपमा प्रहरीले मोरङको धनपालथान गाउँपालिकास्थित नमूना सहकारीका दुई जना कर्मचारीलाई पक्राउ गरेको छ ।

सहकारीको एक करोड ९० लाख रुपैयाँ भन्दा बढी हिनामिना गरेको आरोपमा प्रहरीले मोरङ धनपालथान ४ कर्सियास्थित सहकारीका दुई कर्मचारीलाई पक्राउ गरेको हो ।

प्रहरीले सहकारीका लेखापाल धनपालथान–४ का ६० वर्षे सविलाल राजवंशी र सह–लेखापाल धनपालथान–६ का ५५ वर्षे राजकुमार राजवंशीलाई पक्राउ गरेको जनाएको छ ।

सहकारीले दिएको किटानी जाहेरीका आधारमा दुवै जनालाई पक्राउ गरिएको मोरङ प्रहरीका प्रवक्ता डिएसपी दीपक श्रेष्ठले जानकारी दिए । दुवै जनाविरुद्ध प्रहरीले सहकारी ठगीका विषयमा अनुसन्धान गर्न मोरङ जिल्ला अदालतबाट म्याद थप गरिसकेको छ ।

सहकारी सञ्चालक समितिका उपाध्यक्ष सर्वेलाल राजवंशीले लेखा परीक्षण प्रतिवेदनले सरकारीको ठुलो रकम भ्रष्टाचार भएको देखाएको बताए । लेखा परीक्षण प्रतिवेदनले अनियमितता पुष्टि गरेपछि सहकारीका तर्फबाट पनि छानबिन समिति बनाइएको थियो । धनपालथान–४ का वडाध्यक्ष रोशन राजवंशीको नेतृत्वको समितिले पनि हिनामिनामा संलग्न भएको राजवंशीको दाबी छ ।

सविलालले १ करोड ११ लाख ६२ हजार र सह–लेखापाल राजकुमारले ७८ लाख १७ हजार चार सय २८ रूपैयाँ अनियमितता गरेको राजवंशीले बताए । लेखा परीक्षण प्रतिवेदन र छानबिनबाट अनियमितता भएको फेला परेपछि प्रहरीमा जाहेरी दिएको उनको भनाइ छ ।

सहकारी २०३५ सालदेखि सञ्चालित छ भने त्यसमा ५१० सदस्य आवद्ध छन् । सहकारीका अध्यक्ष गुलावचन मण्डल धनपालथान ३ का वडाध्यक्ष पनि छन् । सहकारीका जिल्ला प्रतिनिधि बासु रायका अनुसार मिलका लागि धान तथा गहुँ खरिद, बालुवा र गिट्टी ढुवानी तथा सनपाट खरिद एवम् बिक्रीका क्रममा हिनामिना गरेको पाइएको छ । साथै बचतकर्ताको रकमसमेत आफूखुसी चलाएर फिर्ता नगरेको उनको भनाइ छ ।

 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp