Search
Close this search box.
"खानेपानी आयोजना"

जोखिम आँकलन नगरि खोटाङ बृहत पम्पिङ खानेपानी आयोजनाको पाइप बिछ्याउँदा समस्या

खोटाङ/ खोटाङको हलेसी क्षेत्रमा खोटाङ बृहत पम्पिङ खानेपानी आयोजनाको पाइप जोखिम आँकलन नगरि खोलामा बिछ्याइएको पाइएको छ । हलेसी तुवाचुङ नगरपालिकामा दूधकोसीको पानी निकाल्नका लागि सुरु गरिएको पम्पिङ खानेपानी आयोजनाको पाइपलाई निर्माण कम्पनीले भलबाढीबाट क्षति पुग्नसक्ने खतरालाई आँकलन नगरि खोलामा राखेको पाइएको हो ।

निर्माण कम्पनी दिवा–महादेव खिम्तीले हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–९ सल्लेमा रहेको महादेवबेसीबाट दूधकोसीको पानी हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–७ महादेवस्थानको काभ्रेडाँडामा निकाल्ने मेनलाइनको पाइप महादेव खोलैखोला असुरक्षित तरिकाले राखेको हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–६ मङ्गलटारका वडाध्यक्ष रमेश राउतले बताउनुभयो ।

खोलामा लडाएर राखिएको पाइप वर्षामा आउने भलबाढीले क्षति पुग्ने खतरा देखिएको छ । निर्माण कम्पनीले खानेपानीको पाइपलाई जमिनमाथि उठाउने पिलर पनि राखेको छैन। खोलामा लडाएर राखिएका कारण सामान्य भलबाढीले पनि पाइपमा खिया लाग्न सुरु भइसकेको छ ।

स्थानीय महादेव खोला र ढुँडी खोलामा भलबाढीले भेट्नेगरी करिब साढे ३ किलोमिटर पाइप जमिनमा लडाएर राखिएको छ । खोलाभन्दा २० मिटरमाथिबाट पाइप राख्न आवाज उठाउँदै आएको भए पनि सुनुवाइ नभएको हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–९ सल्लेका वडाध्यक्ष काशीराज राईले बताउनुभयो ।

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp