Search
Close this search box.
"विश्वविद्यालयको अवस्था अस्तव्यस्त बन्दै"

विश्वविद्यालय शिक्षा व्यवस्थित गर्न उच्च शिक्षा सञ्चालनसम्बन्धी ऐन चाहिएको छ : महामन्त्री थापा

 

काठमाडौँनेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले नेपालको उच्च शिक्षालाई मार्गदर्शन गर्न यथाशिघ्र उच्च शिक्षासम्बन्धी ऐन ल्याउनुपर्ने बताएका छन्  उनले भएका विश्वविद्यालयको अवस्था अस्तव्यस्त बन्दै गर्दा नयाँनयाँ विश्वविद्यालय खोल्ने क्रम बढेकोप्रति चिन्ता व्यक्त गरे 

त्रिभुवन विश्वविद्यालय कर्मचारी संघको १२ औँ राष्ट्रिय सम्मेलनलाई सम्बोधन गर्दै महामन्त्री थापाले मुलुकमा ठूलो राजनीतिक परिवर्तनहरू भइसकेपछि अब शिक्षा स्वास्थ्य जस्ता विषय नै महत्त्वपूर्ण मुद्दा बन्नुपर्ने बताए 

उच्च शिक्षा कसरी सञ्चालन गर्ने ? यसमा लगानी कसले गर्ने ? यो एउटा महत्त्वपूर्ण बहसको विषय हो  यसमा संघको जिम्मेवारी के हो ? प्रदेशको जिम्मेवारी के हो ? भएका विश्वविद्यालय कसरी सञ्चालन गर्ने ? नयाँ विश्वविद्यालय खोल्ने कि नखोल्ने ? यसको व्यवस्थापन कसरी गर्ने ? भन्ने बहस नगरी विश्वविद्यालय थप्नेमात्रै निर्णय गरेर हुदैन,’ उनले भने 

महामन्त्री थापाले सरकारले विश्वविद्यालय स्थापना घोषणामै मात्र चासाे दिएर नपुग्ने बताए अहिले संघीय सरकार विश्वविद्यालयको स्थापना घोषणामा उद्दत   प्रदेश सरकारले पनि विश्वविद्यालय खोल्दैछन्, यसरी सबैले आफ्नै ढंगले अघि बढ्ने हो भने हामी कहाँ पुग्छौँ ?,’ उनले भने 

उनले सरकारले नयाँ विश्वविद्यालय खोल्दै गर्दा पूराना विश्वविद्यालयको सञ्चालन व्यवस्थापनको विषयमा समेत ध्यान पुर्याउनुपर्ने बताए 

त्रिभुवन विश्वविद्यालयमा नेपालका सबै विश्वविद्यालयको माउ हो, यो कुनै एउटा दलको मात्रै हुनै सक्दैन  यो विषयमा सबै प्रस्ट एक ठाउँमा भएर अघि बढाउनुपर्ने हुन्छ,’ उनले भने, ‘विश्वविद्यालय शिक्षालाई अस्तव्यस्त बन्न दिनु हुँदैन 

Share:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp